AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Leśnicy należą do grona Bee Friendly

Kurier Lubelski zainicjował akcję ”Bee Friendly! Jesteśmy dla pszczół…”

Celem akcji jest uświadomienie jak ważne dla życia naszej planety są pszczoły i jak bardzo są zagrożone przez nieodpowiedzialne zachowania ludzi.

 

Pierwsze warsztaty edukacyjne odbyły się 11 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie z udziałem dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Alberta Einsteina w Lublinie. O życiu pszczół opowiadali leśnicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

 

My, jako leśnicy, prowadzimy szereg działań na rzecz pszczół i w związku z tym z przyjemnością włączyliśmy się w projekt realizowany przez Kurier Lubelski „Bee Friendly”. Pszczoły to bardzo ciekawe owady społeczne. Staraliśmy się uświadomić to dzieciom i z przyjemnością zabraliśmy je do fascynującego świata tych owadów. Pokazaliśmy im również, jak ważna jest ich rola w przyrodzie – podsumowała Aneta Sławińska, Główny Specjalista SL z RDLP w Lublinie.

 

Do uli Miejskiej Pasieki Artystycznej na dachu CSK oraz specjalnej sali z licznymi akcesoriami potrzebnymi w pszczelarstwie zaprosił wszystkich uczestników opiekun pasieki Marcin Studziński.

 

Więcej informacji  w artykule:

 

https://kurierlubelski.pl/pierwsze-warsztaty-bee-friendly-za-nami-poznalismy-podniebne-ule-i-zycie-naszych-miejskich-pszczol-zdjecia/ar/c1-18598949