AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Kolejne wsparcie od lubelskich leśników w walce z koronawirusem

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach został wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny do dezynfekcji powierzchni drogą powietrzną. Zakup urządzenia umożliwiły środki zebrane podczas zbiórki publicznej koordynowanej przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” we współpracy ze Stowarzyszeniem „Leśnicy dla Polski” oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Lublinie.

Pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za wsparcie i darowiznę jaką przekazali Państwo szpitalowi w trudnej sytuacji pandemii COVID-19. Dzięki Państwa pomocy mogliśmy szybciej zrealizować zadania dotyczące ochrony zdrowia pacjentów. (…) My pomagamy pacjentom, a Państwo jesteście niezastąpieni w bezinteresownej pomocy dla nas. Wyrażamy wdzięczność za wrażliwość, wielkie serce oraz zrozumienie szlachetnego celu – napisał w liście z podziękowaniami Piotr Rybak, dyrektor puławskiego szpitala, który nie krył zadowolenia z faktu, że do jego placówki trafiło urządzenie Aerosept 500, niezbędne do zapewnienia bezpiecznej hospitalizacji pacjentów i pracy szpitalnego personelu.

W oficjalnym przekazaniu aparatury na ręce zastępcy dyrektora szpitala ds. lecznictwa, dr n. med. Marka Paździora, uczestniczyli prezes Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości” Artur Kwapiński oraz zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. ekonomicznych Piotr Mróz.

Zakupiony sprzęt pełni niezwykle istotną rolę we wszystkich czynnościach ratunkowych podejmowanych  w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zastosowanie tego typu aparatury pozwala na skuteczną walkę z drobnoustrojami na wszystkich wcześniej oczyszczonych powierzchniach, nawet tych najbardziej niedostępnych.

To już drugie takie urządzenie, które – dzięki pomocy ze strony lubelskich leśników – udało się przekazać placówkom medycznym na terenie województwa lubelskiego. Pierwsze z nich otrzymał w maju br. do Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim, o czym pisaliśmy w tekście Leśnicy dla służby zdrowia”.

Przeszło 70 tysięcy złotych, jakie były potrzebne na zakup specjalistycznego sprzętu Aerosept 500, udało się zebrać już w maju, ale z uwagi na duże zapotrzebowanie światowe spowodowane pandemią koronawirusa, sprowadzenie urządzenia do puławskiego szpitala znacząco się wydłużyło. –Na szczęście sprzęt jest już na właściwym miejscu i może służyć zarówno personelowi medycznemu jak i pacjentom szpitala w Puławach – zaznaczył Artur Kwapiński, prezes Stowarzyszenia „Przeszłość – Przyszłości”.
Kierujemy ukłon w stronę dyrektora RDLP w Lublinie Marka Kamoli, zastępcy dyrektora ds. ekonomicznych Piotra Mroza stojącego na czele Stowarzyszenia Leśnicy dla Polski, lubelskich leśników i wszystkich osób, które poparły naszą szczytną inicjatywę. Bez wsparcia ze strony ludzi dobrej woli zjednoczonych w słusznej sprawie zebranie tych środków nie byłoby możliwe – dodał.

Dziękuję za każdą wpłatę indywidualną naszych leśników, ale też sympatyków leśnictwa nie będących na co dzień pracownikami Lasów Państwowych oraz wszystkie darowizny na cele społecznie użyteczne jakie przekazały nadleśnictwa lubelskiej dyrekcji. Jesteśmy dumni, że nasza brać leśna mogła po raz kolejny pomóc tym, którzy z poświęceniem oddają się służbie drugiemu człowiekowi w obliczu sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa – podsumował zastępca dyrektora RDLP w Lublinie ds. ekonomicznych, Piotr Mróz. 

Więcej informacji o inicjatywie:                            TVP 3 Lublin
Dziennik Wschodni
Puławy Nasze Miasto