AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

EDUKACJA PRZYRODNICZA NA DESKACH FILHARMONII

Z dużym zainteresowaniem spotkał się nowy cykl audycji edukacyjnych pod nazwą „Filharmonia dla malucha” zainaugurowany w listopadzie w ramach współpracy pomiędzy Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych a Filharmonią Lubelską.

Zamysłem organizatorów jest, aby, poza wprowadzaniem dzieci w świat muzyki poważnej, każde z comiesięcznych spotkań miało jednocześnie swój przyrodniczy motyw przewodni. Za jego realizację odpowiadają pracownicy lubelskiej dyrekcji LP, którzy w nawiązaniu do tematyki poszczególnych zajęć opowiadają o przyrodzie i prowadzą zabawy edukacyjne. Koordynatorką zajęć przygotowywanych z myślą o najmłodszych jest Lucyna Bielska. Ostatnio mogła ona liczyć na wsparcie orkiestry oraz odpowiedzialnej za edukację leśną w biurze RDLP Anety Sławińskiej, która nie kryje zadowolenia z możliwości uczestnictwa w tym projekcie.

Jestem zachwycona pomysłem Filharmonii na oswajanie dzieci z muzyką poważną i edukowanie z tematów przyrodniczych przez zabawę. Jak widać przyroda i muzyka świetnie do siebie pasują. Cieszę się, że Lasy Państwowe mogą wspierać tak ciekawą inicjatywę – podkreśla.

 

Listopadowe spotkanie z jej udziałem zgromadziło liczną grupę maluchów. Na początku wysłuchały one bajki nawiązującej swą tematyką do kwestii obiegu wody w przyrodzie.

Dzieci z uwagą podziwiały ilustracje zwierząt żyjących w środowisku wodnym. Nie zabrakło aktywności ruchowych i interesujących przyrodniczych eksperymentów, a miły akcent dla każdego z uczestników stanowił upominek w postaci książki o tematyce leśnej – podsumowuje Aneta Sławińska.

 

Link do filmu podsumowującego spotkanie -> Filharmonia dla malucha