AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Drewno – super surowiec

W dniach 22-24 marca 2019 r. na terenie Targów Lublin odbyły się Targi Obróbki Drewna LUBDREW. Merytoryczny patronat na tym wydarzeniem objął również Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

W dniu 22 marca br. leśnicy z tutejszej RDLP zorganizowali dla dzieci i dorosłych bezpłatne zajęcia o drewnie pod nazwą ,,Drewno- super surowiec”. W programie spotkania znalazły się między innymi:

- prezentacja – Opowiemy Wam o drewnie,
- film ,,Po co leśnik w lesie?”,
- rozwiązywanie karty pracy ,,Jak powstają meble?”,
- porównywanie cech drewna i plastiku,
- debata ,,Czy można mieć drewno i las?”
- wykonywanie ozdób z drewna i papieru.

Uczestnicy tego wydarzenia dzięki zajęciom poszerzyli swoje wiadomości na temat wyjątkowego, ekologicznego, odnawialnego surowca jakim jest drewno. Konkursy przyrodnicze obejmujące omawianą wcześniej tematykę przyrodniczo-leśną były dobrym podsumowaniem zdobytej wiedzy i okazją do zdobycia nagród. Bardzo podobały się również warsztaty, podczas których samodzielnie z wykorzystaniem drewnianych krążków można było wykonać magnes na lodówkę lub przypinkę.

Chętnie weźmiemy udział w podobnych wydarzeniach w przyszłości. Takie zajęcia edukacyjne z leśnikami są dla nas nauczycieli cenną inicjatywą i pomocą w edukacji. To zarówno dla dzieci jak i nauczycieli był miło i owocnie spędzony czas – powiedziała jedna z opiekunek dzieci uczestniczących w tym wydarzeniu.