AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Centrum Promocji Leśnictwa otwarte

Święto Lasu podkarpackich leśników było okazją do otwarcia nowo powstałego Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. W uroczystościach, które odbyły się 24 września wziął udział dyrektor RDLP w Lublinie, Jerzy Sądel.

Obchody Święta Lasu rozpoczęły się od mszy świętej odprawionej w malowniczym drewnianym kościółku. Eucharystii przewodniczył JE ks. abp Józef Michalik, który został uhonorowany Kordelasem Leśnika Polskiego, przyznanym przez dyrektor RDLP w Krośnie, Grażynę Zagrobelną.

Po zakończeniu mszy świętej dokonano uroczystego otwarcia i poświęcenia Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Położone na terenie Nadleśnictwa Stuposiany Centrum działa w ramach Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie". Kompleks oferuje miejsca noclegowe oraz pawilon wystawowy prezentujący ekspozycję fauny i flory bieszczadzkich lasów. Wokół Centrum znajdują się wybudowane wcześniej ścieżki edukacyjne, zagroda pokazowa żubrów oraz plenerowa wystawa wypału węgla drzewnego.

Nowy obiekt w Mucznem robi duże wrażenie. Dzięki niemu odwiedzający Bieszczady będą mogli nie tylko wypocząć, ale także poszerzyć swoją wiedzę o środowisku i gospodarce leśnej. Podkarpaccy leśnicy mają powód do dumy. To pokazowa inwestycja, która przyciągnie z pewnością wielu turystów – komplementuje dyrektor RDLP w Lublinie, Jerzy Sądel.

Paweł Kurzyna, RDLP w Lublinie