AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

BYĆ KOBETĄ W….LASACH PAŃSTWOWYCH

„Z Łosiem przez las” – Nadleśnictwo Międzyrzec – cz.1

Ponad jedną czwartą ogółu zatrudnionych w Lasach Państwowych stanowią dziś kobiety. W męski świat wkroczyły dzięki zdolnościom, wiedzy, pracy oraz determinacji. Pracują w biurach i w terenie. W niczym nie ustępują swoim kolegom. Są strażnikami leśnymi, leśniczymi, pełnią funkcje kierownicze, są nadleśniczymi, naczelnikami i dyrektorami. Działają w zespołach sygnalistów myśliwskich, polują i doskonale potrafią godzić pracę zawodową z życiem prywatnym. Od 2009 r. mają Stowarzyszenie Kobiet Lasu, które organizuje konferencje, spotkania, szkolenia i warsztaty oraz pomaga im realizować się zawodowo.

Jak wynika z naszych obserwacji reporterskich, niektóre panie lubią do pracy ubierać się bardzo kobieco, inne zaś – ze względu na wygodę – wolą strój roboczy, najwygodniejszy do działań terenowych. Wszystkie jednak świetnie czują się w mundurach galowych, bo one podkreślają ich kobiecość. Są eleganckie, ale też świadczą o wzrastającej pozycji kobiet w tym zawodzie i środowisku.

O swojej pracy, pasjach, o łączeniu życia zawodowego z rodzinnym, jak też o działalności w Stowarzyszeniu Kobiet Lasu, w programie mówiły:

 

– Agnieszka Wołujczyk, leśniczy leśnictwa Bereza

Małgorzata Gajecka, specjalista ds. administracyjno-gospodarczych

– Anna Gajaszek, starszy specjalista ds. pracowniczych

 

Link do audycji