AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

„O drzewach” w ramach „Akademii Filmowej Multikina”

Las to niezwykłe miejsce, pełne wrażeń, które trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej. Służy człowiekowi od niepamiętnych czasów, a korzyści z niego płynące niełatwo ująć w kilku zdaniach.

Idąc do lasu możemy liczyć na dobroczynną naturalną aromaterapię: w powietrzu wolnym od spalin otula nas woń żywicy, igliwia, aromat leśnych kwiatów, zapach ściółki, grzybów. Innym kojącym doznaniem, jakie odczuwamy w lesie, to cisza przerywana szelestem drżących na wietrze liści, śpiewem ptaków. Las to bogactwo różnorodnych form roślinnych, porastających wszystkie jego warstwy – od tych najniższych aż po potężne drzewa.

To właśnie drzewa były tematem przewodnim spotkań edukacyjnych, jakie odbyły się w ramach „Akademii Filmowej Multikina”. Lekcje oparte o prezentacje multimedialne, dźwiękowe oraz zabawę z udziałem dzieci, miały na celu nie tylko uświadomienie najmłodszym znaczenia drzew i drewna w życiu człowieka, ale także ogromnej roli leśników w pielęgnowaniu lasów i sposobów na utrzymanie ich w jak najlepszej kondycji.

Listopadowe warsztaty pod hasłem "Zieloną nosi koronę, przed skwarem daje ochronę” przeprowadzili edukatorzy z biura RDLP w Lublinie oraz Nadleśnictwa Świdnik. W pięciu spotkaniach, jakie odbyły się na salach kinowych lubelskiego oddziału Multikina, wzięło udział łącznie ponad 500 dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych z Lublina.