AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

„Mój Las” już po raz 35.

W Ogrodzie Edukacyjnym Nadleśnictwa Radzyń Podlaski miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu „Mój Las” połączone z wręczeniem nagród laureatom tegorocznej edycji.

Historia inicjatywy zapoczątkowanej przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz poszczególne oddziały Ligi Ochrony Przyrody sięga 1986 roku. Od tego czasu na terenie całej Polski odbywają się corocznie zmagania uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na poziomie regionalnym i centralnym.

Tematyka prac konkursowych dotyczy m.in. szeroko rozumianej ochrony przyrody, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego. Głównym celem przedsięwzięcia jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży oraz zachęcanie przedstawicieli najmłodszego pokolenia do podejmowania różnego rodzaju działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

W organizację konkursu od lat włącza się także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie znajdująca się w gronie organizatorów tegorocznej edycji na poziomie regionalnym wraz z Zarządem Okręgowym Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie, lubelskim oddziałem SITLiD oraz Nadleśnictwem Radzyń Podlaski.

Najważniejszy punkt podsumowania stanowiło wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w poszczególnych kategoriach konkursowych oraz ich opiekunom. W imieniu dyrektora RDLP w Lublinie Zygmunta Byry dyplomy i upominki rzeczowe przekazał zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej Mirosław Waniewski, któremu towarzyszyli – zastępca burmistrza Radzynia Podlaskiego Sławomir Lipski, starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski członek Zarządu Głównego SITLiD Sławomir Kuśmierz oraz Anna Mikołajko-Rozwałka i Wiesław Wiącek z lubelskiego Zarządu LOP.

Dalsza cześć uroczystości miała miejsce w punkcie edukacyjnym Borowe, gdzie na uczestników konkursowych zmagań czekał ciepły poczęstunek. Dziękując za wszystkie nadesłane prace, organizatorzy zachęcili zebranych do startu w przyszłorocznej edycji „Mojego Lasu”. Mamy nadzieję że będzie się ona cieszyła równie dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych pasjonatów przyrody co ostatnia.

.