Wróć do pełnej strony

Jesienna edycja akcji "Drzewko za makulaturę"

Nie wiesz co zrobić ze zbędną makulaturą? Wymień ją na gotową do posadzenia sadzonkę drzewa. Zapraszamy do udziału w akcji „Drzewko za makulaturę”.

Kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez leśników z terenu RDLP w Lublinie we współpracy z redakcją Kuriera Lubelskiego odbędzie się 19 października br.

Wzorem lat ubiegłych zbiórka makulatury zostanie przeprowadzona w dwóch punktach Lublina – na parkingach przy lubelskich centrach handlowych E. Leclerc znajdujących się przy ul. Zana 19 oraz ul. Turystycznej 1, w godz. 9:00-14:00. Przynosząc do 5 kg papieru można otrzymać jedną sadzonkę. Z uwagi na ograniczoną ilość sadzonek maksymalnie można otrzymać 7 drzewek. Uczestnicy akcji, którzy dostarczą co najmniej 28 kg makulatury będą mogli skorzystać z miesięcznej prenumeraty piątkowego wydania Magazynu Kurier Lubelski.

Na uczestników akcji będzie czekało 3,5 tys. sadzonek z nowoczesnej szkółki kontenerowej Nadleśnictwa Gościeradów. W zamian za przyniesioną makulaturę będzie można otrzymać małe drzewka: jarzębu, buka, świerka, gruszy, śliwy ałyczy, jabłoni i czereśni.