AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jesienna edycja akcji "Drzewko za makulaturę"

Jesienna edycja akcji "Drzewko za makulaturę"

Nie wiesz co zrobić ze zbędną makulaturą? Wymień ją na gotową do posadzenia sadzonkę drzewa. Zapraszamy do udziału w akcji „Drzewko za makulaturę”.

Kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez leśników z terenu RDLP w Lublinie we współpracy z redakcją Kuriera Lubelskiego odbędzie się 19 października br.

Wzorem lat ubiegłych zbiórka makulatury zostanie przeprowadzona w dwóch punktach Lublina – na parkingach przy lubelskich centrach handlowych E. Leclerc znajdujących się przy ul. Zana 19 oraz ul. Turystycznej 1, w godz. 9:00-14:00. Przynosząc do 5 kg papieru można otrzymać jedną sadzonkę. Z uwagi na ograniczoną ilość sadzonek maksymalnie można otrzymać 7 drzewek. Uczestnicy akcji, którzy dostarczą co najmniej 28 kg makulatury będą mogli skorzystać z miesięcznej prenumeraty piątkowego wydania Magazynu Kurier Lubelski.

Na uczestników akcji będzie czekało 3,5 tys. sadzonek z nowoczesnej szkółki kontenerowej Nadleśnictwa Gościeradów. W zamian za przyniesioną makulaturę będzie można otrzymać małe drzewka: jarzębu, buka, świerka, gruszy, śliwy ałyczy, jabłoni i czereśni.