Aktualności Aktualności

ZOOPARK - wszystko tylko nie nuda

O minionym weekendzie leśnicy z biura RDLP w Lublinie oraz nadleśnictw: Świdnik, Włodawa, Sobibór, Tomaszów i Zwierzyniec mogą powiedzieć „ooj, działo się!”. Wszystko za sprawą udziału w Lubelskiej Wystawie Zoologicznej ZOOPARK. Nasze stoisko odwiedziło tysiące osób.

Miłośnicy zwierząt, którzy tłumnie przybyli na wystawę zoologiczną, chętnie odwiedzali namiot Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie. Leśny charakter stoiska, leśnicy z pszczelarską pasją, doświadczeni edukatorzy i mnóstwo atrakcji przyciągały tysiące dzieci i dorosłych. Było koło fortuny, przy którym doskonale bawiły się nie tylko maluchy, ale również ich opiekunowie – pytania były trudne, ale wspólna chęć nauki poprzez zabawę pozwoliły poszerzyć zakres wiedzy przyrodniczej. „Ścieżka zmysłów”, wypełniona mchem, korą czy szyszkami, kusiła najmłodszych. Podobnie było przy piaskownicy, przy której można było nauczyć się rozpoznawania tropów leśnych zwierząt. Układanie puzzli i klocków z drewna, tablice edukacyjne dotyczące życia leśnych zwierząt, to tylko część z pozostałych atrakcji. Leśnik – z zamiłowania hodowca psów myśliwskich – przeprowadził pokaz tresury psa rasy płochacz niemiecki.

Leśnicy chętnie odpowiadali na pytania na temat pracy leśnika i zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej w LP. O życiu pszczół i produkcji miodu opowiadali leśnicy–pszczelarze w ramach projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Zdrowa żywność z polskich lasów”.

Do wszystkich, którzy brali udział w konkursach i zabawach, trafiły miłe niespodzianki – upominki i książki o tematyce leśnej. 

Wielokrotnie słyszeliśmy ciepłe słowa na temat naszego stoiska - „najciekawsze stoisko na targach”, „najładniej przystrojone” to tylko niektóre z nich. Dziękujemy za te uwagi. Cieszymy się, że mogliśmy zapewnić zwiedzającym wiele atrakcji i sporo rozrywki, dostarczyć wiedzę przyrodniczo-leśną i mnóstwo nagród. Śmiało możemy podsumować te dwa dni słowami: było wszystko, tylko nie nuda!