Aktualności Aktualności

Zielonym do góry!

Kolejny sukces akcji „Drzewko za makulaturę”

Sobotnia akcja organizowana przez redakcję „Kuriera Lubelskiego” oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie po raz kolejny pokazała, że mieszkańcy Lublina i okolic chętnie wspierają działania proekologiczne. Podczas jesiennej edycji udało się zebrać ponad 18 ton makulatury, która została wymieniona na prawie 4 tysiące sadzonek. Każdy, kto przyniósł co najmniej 5 kg papieru, mógł wybrać drzewko spośród: sosny, świerka, derenia, jarzęba, dębu i buka. Sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym pochodziły ze szkółki kontenerowej znajdującej się w Nadleśnictwie Gościeradów.

Największą popularnością cieszył się dereń, po którym - po 2 godzinach - zostały puste pudełka. – podsumowali leśnicy obsługujący stoiska.

Jak co roku, akcja miała miejsce w dwóch punktach – na parkingach przy C.H. E-Leclerc w Lublinie. Nadleśnictwa Kraśnik, Krasnystaw, Radzyń Podlaski, Parczew, Sarnaki i Puławy oraz przedstawiciele biura RDLP w Lublinie przygotowali stoiska promocyjno-edukacyjne. Każdy uczestnik wydarzenia mógł sprawdzić się w różnych konkursach zorganizowanych przez leśników, a także porozmawiać na tematy związane ze zrównoważoną gospodarką leśną i działalnością Lasów Państwowych.

Poniżej przedstawiamy 6 zasad dobrego sadzenia oraz kolorowankę dla najmłodszych.

Kolorowanka: „Od nasionka do książki”

 

Materiały do pobrania