Aktualności Aktualności

Sygnaliści rywalizowali w Biłgoraju

Pod honorowym patronatem dyrektora RDLP w Lublinie Jerzego Sądla odbył się w Biłgoraju XVIII Kresowy Konkurs Sygnalistów Myśliwskich.

To promocja etyki i tradycji łowieckich. Sygnały myśliwskie, muzyka myśliwska i tradycje z nią związane są tym co od 18 lat promujemy nie tylko w Biłgoraju, lecz także w całym regionie. Ilość uczestników i zainteresowanie jakim cieszy się ten Konkurs pokazuje, że nam się to udaje – mówiła na wstępie Barbara Serafin, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, szkoły która co roku gości uczestników Kresowego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich.

Do rywalizacji o najwyższe laury przystąpiło 67 sygnalistów. Wśród nich znaleźli się m.in. uczniowie techników leśnych i studenci leśnictwa, leśnicy oraz myśliwi. Soliści rywalizowali w czterech klasach. Zwycięzcą w juniorskiej klasie D został Franciszek Rola. Rywalizację początkujących (klasa C) wygrał uczeń Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju, Jakub Podleśny. Najlepszym sygnalistą w gronie zaawansowanych (klasa B) okazał się uczeń Technikum Leśnego w Brynku, Gabriel Chlebowski. Okazało się, że, dla uczniów Technikum Leśnego w Brynku, nie był to jedyny tego dnia triumf w kategorii indywidualnej. Zwyciężczynią w mistrzowskiej klasie A została bowiem uczennica tej szkoły Luiza Szatner. 

Rywalizacja w kategorii zespołowej przebiegała aż w pięciu klasach. W klasie muzyki myśliwskiej MB najlepszy okazał się Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Akteon” Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie, który zwyciężył także w mistrzowskiej klasie G. W klasie początkującej C triumfował Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Starym Sączu, a bezkonkurencyjni w klasie średniozaawansowanej B okazali się uczniowie z Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Darz Bór” reprezentujący Technikum Leśne w Biłgoraju. Rywalizację w klasie mistrzowskiej A zdominował Zespół Sygnalistów Myśliwskich Technikum Leśnego w Brynku.

Zespół Sygnalistów Myśliwskich „Polesia Czar” przy RDLP w Lublinie uplasował się dwukrotnie na trzecim miejscu – zarówno w klasie muzyki myśliwskiej MB, jak i w rywalizacji w mistrzowskiej klasie G.

Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju, Nadleśnictwo Biłgoraj, Okręgowa Rada Łowiecka w Zamościu i Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu.