Aktualności Aktualności

Świętowali na rowerach

„Rowerem w Niepodległość” – pod takim hasłem odbył się rodzinny rajd rowerowy, w którego organizację włączyła się Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie.

Głównym organizatorem wydarzenia była Fundacja Ruch Solidarności Rodzin. Była to już ósma edycja tego przedsięwzięcia, które tym razem miało szczególny charakter, z uwagi na rok jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę.

Do podjęcia aktywności fizycznej mieszkańców Lublina i okolic zachęcało hasło przewodnie tegorocznej edycji „Ruch, Relaks, Radość”. Uczestnicy imprezy mieli do wyboru trzy trasy o różnym stopniu trudności. Każda z nich miała swój początek na Placu Łokietka, a ich meta była zlokalizowana na obiektach MOSiR „Słoneczny Wrotków”.

Na „Słonecznym Wrotkowie”, na rowerzystów i wszystkich uczestników wydarzenia czekał festyn rodzinny połączony z licznymi atrakcjami, m.in. wspólnym grillowaniem, konkursami, występami artystycznymi oraz stoiskami promocyjnymi. Największą popularnością cieszył się zielony namiot leśników z terenu lubelskiej dyrekcji Lasów Państwowych, odwiedzany zarówno przez rzesze dzieci, jak i dorosłych. Zainteresowani mogli zabrać ze sobą materiały promocyjno-edukacyjne, a także wziąć udział w grach i zabawach dydaktycznych przygotowanych przez leśników z nadleśnictw Nowa Dęba i Rudnik oraz pracowników biura RDLP w Lublinie. Lubelska dyrekcja Lasów Państwowych była również fundatorem nagród dla uczestników konkursów przeprowadzanych przez organizatorów akcji „Rowerem w Niepodległość”.