Aktualności Aktualności

Rozdamy drzewka za makulaturę

W dniach 6-7 kwietnia br. odbędzie się wiosenna edycja akcji „Drzewko za makulaturę” organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie przy współpracy z redakcją Kuriera Lubelskiego.

Tradycyjnie, zbiórka makulatury zostanie przeprowadzona w dwóch punktach miasta. Stoiska przygotowane przez leśników będą się znajdowały na parkingach przy C.H. E. Leclerc, ul. T Zana 19 oraz przy C.H. E. Leclerc, ul. Turystyczna 11. Wszystkich chętnych, którzy w zamian za makulaturę będą chcieli odebrać sadzonki drzew zapraszamy w piątek 6 kwietnia, w godz. 10.00-17.00, oraz w sobotę 7 kwietnia, w godz. 09.00-15.00. 

Leśnicy przeznaczą w tym roku na potrzeby akcji 7000 sadzonek drzew leśnych z zakrytym systemem korzeniowym. Wśród nich będą gatunki takie jak: dereń jadalny, sosna zwyczajna, buk zwyczajny, dąb szypułkowy i modrzew europejski. Za każde 5 kg przyniesionej makulatury uczestnik otrzyma jedną sadzonkę, ale z uwagi na ograniczoną ilość drzewek maksymalnie będzie można otrzymać 7 sadzonek. Dodatkowo, na wszystkich uczestników, którzy dostarczą przynajmniej 28 kg makulatury czeka miesięczna prenumerata piątkowego wydania Kuriera Lubelskiego.