Aktualności Aktualności

ROZDAMY DRZEWKA ZA MAKULATURĘ

W najbliższą sobotę (6 października) odbędzie się kolejna edycja akcji „Drzewko za makulaturę” organizowanej przez leśników z terenu RDLP w Lublinie we współpracy z redakcją Kuriera Lubelskiego.

Będzie to już szesnasta edycja tego wydarzenia, które każdego roku cieszy się dużą popularnością. Niezmiennie, zbiórka makulatury zostanie przeprowadzona w dwóch punktach na terenie Lublina – na parkingach przy lubelskich centrach handlowych E. Leclerc znajdujących się przy ul. Zana 19 oraz ul. Turystycznej 11, w godz. 9:00-15:00. Przynosząc do 5 kg papieru można otrzymać jedną sadzonkę. Zgodnie z regulaminem wydarzenia jedna osoba może otrzymać maksymalnie siedem drzewek. Dodatkowo, ci z uczestników, którzy dostarczą co najmniej 28 kg makulatury będą mogli liczyć na miesięczną prenumeratę piątkowego wydania Kuriera Lubelskiego. Przy obu stoiskach będą czekały na Państwa dodatkowe atrakcje m.in. namiot edukacyjno-promocyjny Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie.

Leśnicy przeznaczyli na potrzeby akcji 3 tys. sadzonek drzew leśnych, w tym większe ilości gatunków takich jak dąb, buk, jarząb pospolity, świerk biały oraz po kilkadziesiąt sztuk sosny, derenia jadalnego, klonu jawora, lipy drobnolistnej i wiązu szypułkowego. Należy pamiętać, że ilość sadzonek jest ograniczona.

Podczas tegorocznej wiosennej edycji akcji „Drzewko za makulaturę” w ciągu dwóch dni udało się zebrać ponad 30 ton starych gazet, kartonów, ulotek i innych zbędnych papierzysk.

Nie wiesz co zrobić ze zbędną makulaturą? Wymień ją na gotową do posadzenia sadzonkę drzewa. Zapraszamy do udziału w akcji!