Aktualności Aktualności

Promocja i edukacja prowadzona przez leśników

W minionym tygodniu na terenie Lublina odbyły się dwie akcje o charakterze promocyjno-edukacyjnym. W ich organizację włączyli się pracownicy RDLP w Lublinie.

15 listopada br. w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie podsumowano konkurs fotograficzny ,,Grzyby – skarby natury” organizowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Lublinie pod patronatem Wojewody Lubelskiego w Lublinie Pana Przemysława Czarnka. Oficjalnym partnerem tej inicjatywy była Regionalna Lasów Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, która ufundowała nagrody dla zwycięzców konkursu. Podczas uroczystego podsumowania Anna Sternik z Wydziału Promocji i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przedstawiła uczestnikom tego wydarzenia prezentację na temat ,,Opowiemy Wam o drewnie” dotyczącą niezwykłego surowca jakim jest drewno.

W dniach 17-18 listopada pracownicy biura RDLP w Lublinie oraz nadleśnictw: Chełm, Mircze, Strzelce, Gościeradów, Rudnik, Rozwadów uczestniczyli w imprezie zorganizowanej pod hasłem ,,Rewia Zwierzaki z zagrody” przez Targi Lublin S.A.. Jako partner ww. wydarzenia przekazaliśmy nagrody o tematyce przyrodniczo-leśnej dla zwycięzców konkursu plastycznego. Podczas imprezy mieliśmy również stoisko wystawiennicze gdzie były rozdawane foldery i broszurki dotyczące Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, działalności Lasów Państwowych i pracy leśników. Na bieżąco dzieci mogły uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez lubelskich leśników, takich jak: konkursy wiedzy przyrodniczo-leśnej, rozwiazywanie zadań na tablicach dydaktycznych, układanie puzzli przyrodniczych, tworzenie prac artystycznych o tematyce leśnej itd.

Takie spotkania z dziećmi i osobami dorosłymi są doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczo-leśnej, promocji zrównoważonej gospodarki leśnej oraz terenów leśnych lubelskiej dyrekcji LP.