Aktualności Aktualności

Pomogli wykryć kłusownika

Wspólne działania leśników, Policji i Państwowej Straży Łowieckiej doprowadziły do wykrycia kłusownika działającego na terenie Leśnictwa Zemborzyce (Nadleśnictwo Świdnik).

Podczas sobotniego polowania na terenie Koła Łowieckiego nr 90 „Darz Bór” w Lublinie leśnik z lubelskiej dyrekcji LP zauważył podejrzany pojazd poruszający się po terenie. Jego zainteresowanie wzbudziło nietypowe zachowanie kierowcy auta.

Wczesnym rankiem, polną drogą przy lesie podążało auto, którego kierowca co chwilę zatrzymywał pojazd, wysiadał z samochodu i coś sprawdzał w lesie. Było to dla mnie zastanawiające i mogło świadczyć o jego nieczystych intencjach – zaznacza leśnik, który, kierując się wieloletnim doświadczeniem i przeczuciem, zdecydował się na błyskawiczne działanie.
W międzyczasie powiadomiłem miejscowego leśniczego, który również polował w tej okolicy. Wspólnie, udało nam się zlokalizować pojazd i ustalić jego numery rejestracyjne – relacjonuje leśnik. 

Leśnicy postanowili powiadomić o całej sprawie organy ścigania. Ich przeczucia okazały się trafne. Po ustaleniu podejrzanego, dzięki zaangażowaniu komendanta z V Komisariatu Policji w Lublinie oraz policjantów z Komisariatu Policji w Bychawie we współpracy z Państwową Strażą Łowiecką dokonali przeszukania jego posesji. W trakcie przeszukania ujawniono poroże łosia i jelenia oraz kilka sztuk wnyków. Na poczet kary zabezpieczono gotówkę w kwocie 2000 zł.