Aktualności Aktualności

Pobiegnij, jeśli lubisz lasy

Ruszyły zapisy na czwartą edycję biegu o puchar dyrektora RDLP w Lublinie organizowanego pod hasłem „Biegam bo lubię lasy”.

Doroczne święto biegaczy w Nadleśnictwie Lubartów odbędzie się w tym roku 8 października. Tradycyjnie, zawodnicy będą rywalizowali na trasie biegowej „Kopanina”. W programie przewidziano bieg główny na dystansie 10 km, pięciokilometrowy marsz rekreacyjny nordic walking „Chodzę bo lubię lasy”, a także biegi dla najmłodszych pod hasłem „SportGeneracja – Dzieci biegają bo lubią lasy”,. Podobnie jak w poprzednich edycjach wydarzenia, każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę, baton i wodę na starcie oraz napój izotoniczny i ciepły posiłek po zakończeniu biegu.

Podczas ostatniej edycji w 2016 roku w biegu głównym uczestniczyło niemal 300 biegaczy, zaś ogólna liczba uczestników imprezy oscylowała w granicach 1000 osób. Zapisy na październikowy bieg rozpoczęły się 1 września. Potrwają do 5 października, ale należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Aby zapisać się na listę uczestników biegu głównego kliknij tutaj.

Mając na uwadze duże zainteresowanie akcją „Biegam bo lubię lasy” organizatorzy apelują o jak najszybsze zgłaszanie się chętnych do udziału w imprezie. W zeszłym roku elektroniczną rejestrację uczestników biegu głównego zakończono już na trzy tygodnie przed startem.

Regulamin biegu oraz więcej informacji dotyczących IV edycji „Biegam bo lubię lasy na stronie internetowej oraz profilu facebookowym nadleśnictwa Lubartów.