Aktualności Aktualności

Niedziela z uśmiechem

W minioną niedzielę, 9 września, lubelscy leśnicy wzięli udział w Festynie pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Orderu Uśmiechu Czuby Lublin 2018”, organizowanym cyklicznie przez Stowarzyszenie Lubelska Inicjatywa.

Wśród atrakcji przygotowanych przez leśników z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie były liczne konkursy wiedzy przyrodniczej, których uczestnicy mogli liczyć na nagrody w postaci książek i „leśnych” upominków. Dzieci mogły poszerzać swoją wiedzę o faunie i florze polskich lasów także dzięki tablicom edukacyjnym oraz różnorodnym akcesoriom, związanym z lasem i pracą leśnika.

Stoisko RDLP w Lublinie cieszyło się powodzeniem wśród najmłodszych uczestników Festynu również ze względu na kącik plastyczny, w którym dzieci mogły wykonywać prace z wykorzystaniem kolorowego filcu, wycinanek lub tworzyć „bajkowe drzewa” ozdabiając rysunki kolorowymi cekinami i brokatem.

Opuszczaliśmy Festyn pełni satysfakcji, bowiem na wielu twarzach udało nam się wywołać uśmiech, wpisując się swoją obecnością w klimat „Międzynarodowego Dnia Orderu Uśmiechu Czuby Lublin 2018”.