Aktualności Aktualności

Nie tylko las

Leśnicy pomogli poszkodowanym w wypadku samochodowym.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem, w środę 30 sierpnia w miejscowości Kolonia Horbów (gmina Zalesie). Kierujący samochodem osobowym marki Renault z przyczepą stracił kontrolę nad pojazdem, staranował barierki i zjechał na pole znajdujące się tuż przy jezdni. Z jego relacji wynika, że podczas jazdy próbował korygować ustawienie swojego fotela, ale oślepiające go promienie słoneczne spowodowały utratę panowania nad autem. W pobliżu znajdowało się dwóch pracowników Służby Leśnej Nadleśnictwa Chotyłów

Usłyszeliśmy pisk opon i uderzenie. Natychmiast ruszyliśmy na miejsce zdarzenia – opowiadają leśnicy, którzy uczestniczyli w akcji ratowniczej.

Pracownicy nadleśnictwa pomogli wydostać się z auta poszkodowanym osobom i zabezpieczyli teren usuwając z drogi przyczepę, która oderwała się od uszkodzonego pojazdu. Pozostali na miejscu zdarzenia do momentu przyjazdu służb ratowniczych. Do szpitala przetransportowano kierowcę samochodu osobowego oraz jego pasażera.

Oprócz leśników z Nadleśnictwa Chotyłów w akcji ratowniczej uczestniczyły jednostki ratowniczo-gaśnicze z Małaszewicz i Białej Podlaskiej, OSP Zalesie oraz pogotowie ratunkowe.