Aktualności Aktualności

Nie było mocnych na Włodawę

Udaną obroną tytułu przez reprezentację Nadleśnictwa Włodawa zakończyły się XVII Mistrzostwa Nadleśnictw o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Po wielu latach nieobecności do rywalizacji powróciła drużyna pracowników biura lubelskiej dyrekcji.

Honorowy patronat nad zawodami objął dyrektor RDLP w Lublinie, Jerzy Sądel. W gronie uczestników tegorocznej edycji zawodów znalazło się 18 zespołów. Oprócz 16 nadleśnictw do XVII edycji mistrzostw zgłosiły się drużyny Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz biura lubelskiej dyrekcji LP. Rywalizacja rozpoczęła się od zmagań w fazie grupowej. Awans do fazy pucharowej uzyskały po dwa najlepsze zespoły z czterech grup.

Rywalizacja w ćwierćfinałach zakończyła się wygraną faworytów. W pierwszym meczu półfinałowym siatkarze Nadleśnictwa Włodawa pokonali zawodników Nadleśnictwa Tomaszów. Dużo więcej emocji dostarczył drugi mecz o wejście do finału, w którym zwycięzcę wyłonił dopiero tie-break. Drużyna Nadleśnictwa Biłgoraj obroniła trzy piłki meczowe i miała okazję do zakończenia spotkania, ale ostatecznie szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść zawodnicy z Nadleśnictwa Rudnik. Po brązowe medale sięgnęli ostatecznie gospodarze imprezy z Nadleśnictwa Biłgoraj, którzy okazali się lepsi w bezpośredniej rywalizacji od drużyny z Tomaszowa Lubelskiego. W stojącym na wysokim poziomie meczu finałowym Nadleśnictwo Włodawa zwyciężyło bez straty seta z Nadleśnictwem Rudnik. Tym samym, trzeci z rzędu tytuł mistrzowski dla leśników z Włodawy stał się faktem.

Na 16 miejscu rywalizację zakończyła reprezentacja biura RDLP w Lublinie, która wystąpiła w składzie: Ewa Szary, Piotr Koper, Paweł Kurzyna, Adam Bronikowski, Tomasz Przytocki, Grzegorz Smoter, Tomasz Drzewicki, Radosław Rola, Paweł Grzybowski, Dariusz Prażewski oraz Sławomir Czuryłowski (jako trener). To lepsze osiągnięcie od ostatniego występu sprzed kilkunastu lat, gdy drużyna złożona z pracowników biura uplasowała się na ostatnim miejscu.

 

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe. Jak co roku, przyznano również wyróżnienia indywidualne. Podziękowania na ręce zawodników i organizatorów złożył dyrektor Jerzy Sądel, podkreślając, że Mistrzostwa Nadleśnictw w Piłce Siatkowe już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń sportowych leśników z terenu lubelskiej dyrekcji LP.

Organizatorami imprezy byli Nadleśnictwo Biłgoraj, Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju oraz biłgorajski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W trakcie rozgrywek zainteresowani mogli skorzystać ze stoisk promocyjnych Lasów Państwowych oraz biłgorajskiego Technikum Leśnego, zobaczyć prezentację edukacyjną na temat zrównoważonej gospodarki leśnej oraz wziąć udział w konkursie wiedzy przyrodniczo-leśnej.