Aktualności Aktualności

Lubelska dyrekcja w gronie laureatów

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie została wyróżniona statuetką „Dobre, bo bialskie”, najwyższym powiatowym wyróżnieniem przyznawanym przez samorząd powiatu w Białej Podlaskiej.

Wyróżnienia „Dobre, bo bialskie” są przyznawane nieprzerwalnie od 2000 roku. W osiemnastoletniej historii inicjatywy nagrodzono ponad 80 podmiotów. –Wyróżnienia otrzymują przedsiębiorstwa i instytucje, które w sposób szczególny angażują się w rozwój naszego powiatu, tworzą trend, aby ten powiat się pięknie rozwijał i promują go zarówno w Polsce, jak i poza jego granicami – mówił starosta bialski, Mariusz Filipiuk podczas uroczystej gali, którą zorganizowano 5 stycznia w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.

W tym roku do zaszczytnego grona uhonorowanych dołączyła lubelska dyrekcja Lasów Państwowych. To efekt m.in. wsparcia przez Lasy Państwowe powiatu bialskiego w działaniach z zakresu ochrony środowiska, szeroko pojętej edukacji leśnej społeczeństwa oraz starań o rozwój infrastruktury drogowej na tym terenie. Statuetkę oraz dyplom, w imieniu dyrektora Jerzego Sądla, odebrał nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska, Tomasz Bylina.

Statuetki i dyplomy „Dobre, bo bialskie” przyznano także: Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu „Drewit” Adama Siliwoniuka, P.W. VIKKING KTS Sp. z o.o. w Białej Podlaskiej oraz gminie Leśna Podlaska – laureatowi konkursu „Gmina Lider Samorządności”.