Aktualności Aktualności

Leśne Lato wróciło na antenę

W dniu 07.07.2017 r. odbyły się pierwsze letnie audycje w Radiu Lublin realizowane w ramach ,,Leśnego Lata” – „Leśne Wędrowanie i Leśny Jasiek".

W tegorocznej, letniej ramówce Radia Lublin audycja „Leśne lato" jest nadawana w każdą sobotę wakacji, w godzinach od 7.00 do 10.00. Audycja składa się z dwóch części: pierwsza z nich to „Leśne wędrowanie" w godzinach od 7.00 do 9.00, zaś od 9.00 do 10.00 na słuchaczy będzie czekał „Leśny Jasiek" z udziałem najmłodszych miłośników przyrody.

Program „Leśne wędrowanie" jest przygotowywany i prowadzony przez redaktor Magdalenę Lipiec-Jaremek. W pierwszej letniej audycji  były poruszane między innymi sprawy dotyczące przyspieszonego okresu wegetacji, a co się z tym wiąże wcześniejszego kwitnienia lub owocowania wielu gatunków roślin oraz kwestie dzikich wysypisk w lesie.  Ww. problemy omawiali pracownicy Nadleśnictwa  Kraśnik: leśniczy, podleśniczowie i pracownik biura. Nie zabrakło również konkursów o tematyce leśnej.

Więcej wiadomości o audycji Leśne Wędrowanie pod adresem.  

Program  „Leśny Jasiek" w to spotkanie  młodych radiosłuchaczy z przyrodą i lasem. Razem Panią Anetą Sławińską z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie dzieci omawiały temat ,,leśnego savoir –vivru” oraz niespodzianek, które mogą nas spotkać na ścieżkach leśnych. Nie zabrakło informacji dotyczących mieszkańców lasu i pracy leśnika. Okazją do zdobycia nagród ufundowanych przez RDLP w Lublinie były pytania o tematyce leśno-przyrodniczej.

Więcej wiadomości o audycji pod adresem

-Mamy nadzieję, że te audycje będą inspiracją do spędzania wolnego czasu w lesie, poznawania życia lasu oraz pracy ich gospodarzy – leśników. Zapraszamy do letnich wędrówek po lesie z lubelskimi leśnikami na antenie Radia Lublin – mówią pracownicy RDLP w Lublinie.

-Do usłyszenia na antenie, do zobaczenia w lesie - dodaje redaktor Magdalena Lipiec-Jaremek.