Aktualności Aktualności

Edukacja podczas Światowego Dnia Zwierząt

Podczas Światowego Dnia Zwierząt, obchodzonego 4 października, pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Metalurgicznej w Lublinie.

4 października schronisko zaplanowało dzień Otwartych Drzwi dla mieszkańców Lublina i okolic. Przy tej okazji, na spotkaniu zorganizowanym dla dużej grupy dzieci i młodzieży, leśnicy z lubelskiej RDLP opowiedzieli o zwierzętach zamieszkujących nasze lasy.

Prezentowane ciekawostki dotyczące zachowań naszych dziko żyjących braci mniejszych rozbudziły zainteresowanie dzieci, które chętnie dzieliły się swoją wiedzą w tym zakresie. Zaangażowanie młodych słuchaczy podczas wykładu zaowocowało chętnym udziałem w konkursie o leśnej faunie i florze, do dzieci trafiły liczne nagrody w postaci książek i gadżetów edukacyjnych poświęconych lasom i ich mieszkańcom.

Przy okazji tej wizyty lubelscy leśnicy przekazali dla bezdomnych zwierząt karmę oraz koce i inne artykuły niezbędne w obliczu nadchodzącej zimy.