Aktualności Aktualności

Deszcz nie przeszkodził biegaczom

W niedzielę 8 października na trasie biegowej Kopanina odbyła się IV edycja imprezy organizowanej pod hasłem „Biegam bo lubię lasy”.

Była to już czwarta edycja sportowego przedsięwzięcia organizowanego przez Nadleśnictwo Lubartów na malowniczych terenach Lasów Kozłowieckich w ramach ogólnopolskiej akcji „Biegam bo lubię”. Poprzednie edycje imprezy cieszyły się dużą popularnością i tym razem nie było inaczej. Mimo niekorzystnej aury, na starcie biegu głównego na dystansie 10 km o puchar Dyrektora RDLP w Lublinie stanęło 218 uczestników. W kategorii OPEN wśród mężczyzn najszybszy był Marcin Porada z Jesionki, który pokonał dystans 10 kilometrów w czasie 38 minut i 27 sekund. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Violetta Dessauer z Lubartowa. 

Jeszcze przed rozpoczęciem biegu głównego na trasie biegowej można było zobaczyć najmłodszych uczestników zmagań „SportGeneracja – Dzieci biegają bo lubią lasy” rywalizujących na dystansie 200 i 300 metrów. Imprezie towarzyszył również pięciokilometrowy rekreacyjny marsz nordic walking „Chodzę bo lubię lasy” oraz piknik ekologiczny zorganizowany na stoisku promocyjno-edukacyjnym Nadleśnictwa Lubartów.

Idea jaka przyświeca imprezie organizowanej pod hasłem „Biegam bo lubię lasy” ma na celu nie tylko promocję aktywności fizycznej, lecz także popularyzację piękna przyrody, w tym przypadku urokliwych Lasów Kozłowieckich. –Nie ma lepszej i zdrowszej aktywności fizycznej od biegania, dlatego już po raz czwarty zorganizowaliśmy tę imprezę na terenie naszego nadleśnictwa – zaznacza nadleśniczy Nadleśnictwa Lubartów, Piotr Kiszczak. Za przykład godny naśladowania może posłużyć pan Jerzy Hiller z Lublina, który był najstarszym uczestnikiem biegu głównego. Mimo 70 lat udowodnił, że wiek nie stanowi żadnej bariery w prowadzeniu aktywnego trybu życia.  

Każdy uczestnik otrzymał na starcie pamiątkową koszulkę, baton i wodę oraz napój izotoniczny i ciepły posiłek po zakończeniu biegu. –Oprócz pucharów i medali najlepsi biegacze otrzymali kosze z leśnymi darami od Nadleśnictwa Lubartów oraz pamiątkowe albumy ufundowane przez RDLP w Lublinie. Organizatorzy przyznali wyróżnienia w różnych kategoriach wiekowych i grupowych, m.in. dla najlepszych w rywalizacji służb mundurowych. Na najmłodszych uczestników zmagań czekały drobne upominki i książeczki o tematyce leśnej – informuje Aneta Sławińska, naczelnik Wydziału ds. Komunikacji Społecznej i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej RDLP w Lublinie.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom imprezy, w której łącznie z kibicami wzięło udział około 650 osób. W organizacji i zabezpieczeniu przedsięwzięcia Nadleśnictwu Lubartów pomagała Powiatowa Straż Pożarna, dwie karetki pogotowia ratunkowego, Grupa Rowerowa TSR z Lubartowa oraz dzieci z Zespołu Szkół w Niemcach.