Aktualności Aktualności

Choinki z lubelskich lasów ozdobiły miasto

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Ulice zaczynają mienić się od iluminacji przygotowanych specjalnie na świąteczny czas, a główne place miast zdobią dorodne choinki.

Jednym z takich bożonarodzeniowych drzewek jest kilkunastometrowa jodła, która stanęła przy miejskiej szopce betlejemskiej w centrum Lublina. Choinka z  Nadleśnictwa Zwierzyniec jest darem leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie dla mieszkańców miasta. Jednym z głównych inicjatorów choinki dla lublinian, odpowiedzialnym za kwestie związane z jej transportem i ustawieniem był kapelan lubelskich leśników, ksiądz Ryszard Podpora. 16 grudnia dokonano oficjalnego zapalenia światełek na okazałym drzewku. W tym symbolicznym wydarzeniu uczestniczył wojewoda lubelski, Przemysław Czarnek, który w krótkim wystąpieniu dziękował dyrektorowi Jerzemu Sądlowi za przekazanie pokaźnej choinki dla lubelskiej społeczności.

To nie jedyne drzewko z lubelskich lasów, które będzie ozdobą miasta podczas Świąt Bożego Narodzenia. Nasze choinki staną również przed Urzędem Wojewódzkim przy ul. Spokojnej, a także przed budynkami TVP i Radia Lublin.

Zachęcamy do zakupu „żywych choinek” na Święta Bożego Narodzenia – są niedrogie, ekologiczne i wnoszą do domu zapach lasu. Najczęściej na drzewka świąteczne przeznacza się świerki i jodły. Pamiętajmy, aby nabywać je jedynie z legalnych źródeł. Jednym z nich może być plantacja przy nadleśnictwie. Aby upewnić się czy dane nadleśnictwo posiada interesujący nas asortyment, warto wcześniej skontaktować się telefonicznie korzystając z danych teleadresowych, które można znaleźć pod podanym adresem:  http://www.lublin.lasy.gov.pl/nadlesnictwa.