Aktualności Aktualności

Brąz lubelskich leśników

Sukcesem zakończył się udział reprezentacji RDLP w Lublinie w X Mistrzostwach Polski Leśników w Piłce Siatkowej. Zawodnicy lubelskiej dyrekcji zakończyli zmagania na trzecim miejscu.

Jubileuszowe dziesiąte Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej zorganizowano na obiektach sportowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. O tytuł mistrza kraju rywalizowało 18 zespołów, które we wstępnej fazie turnieju podzielono na cztery grupy. Zawodnicy lubelskiej dyrekcji trafili do grupy A. Po zwycięstwach z reprezentacjami RDLP z Łodzi i Wrocławia oraz minimalnej porażce z drużyną RDLP z Zielonej Góry lubelscy leśnicy zajęli drugie miejsce w grupie co dało im kwalifikację do fazy pucharowej. Dobra dyspozycja zawodników RDLP w Lublinie spowodowała, że w ćwierćfinale nie mieli oni problemów z pokonaniem rywali z Krosna. Przegrali dopiero w meczu półfinałowym z późniejszymi zwycięzcami turnieju z dyrekcji szczecińskiej. W meczu o brązowy medal reprezentacja lubelskiej dyrekcji nie dała najmniejszych szans leśnikom z Olsztyna. W finale leśnicy reprezentujący RDLP w Szczecinie okazali się lepsi od drużyny z dyrekcji zielonogórskiej.

Impreza miała na celu popularyzację dyscypliny sportowej jaką jest siatkówka oraz promocję Lasów Państwowych, w tym walorów przyrodniczych wielkopolskich lasów.

Trzydniowym zmaganiom towarzyszyły niesamowite emocje, okrzyki radości i łzy wzruszenia oraz rywalizacja toczona w duchu zasad fair play. Do miłych akcentów związanych z jubileuszowymi mistrzostwami można zaliczyć obecność Łukasza Kadziewicza, byłego reprezentanta Polski, mistrza świata z 2006 roku oraz dwukrotnego uczestnika igrzysk olimpijskich. Niezapomnianą atmosferę zapewniła oryginalna identyfikacja wizualna drużyn opracowana przez organizatorów imprezy. Poszczególne reprezentacje można było rozpoznać dzięki specjalnemu logo i nazwom drużyn nawiązującym w sposób humorystyczny do nazw miast poszczególnych regionalnych dyrekcji LP. Leśników z RDLP w Lublinie nazwano konikami polskimi, w nawiązaniu do konika biłgorajskiego kojarzonego z województwem lubelskim.

Droga RDLP w Lublinie do brązowego medalu:

Faza grupowa:
RDLP w Lublinie – RDLP w Łodzi 2:0
RDLP w Lublinie – RDLP we Wrocławiu 2:0
RDLP w Lublinie – RDLP w Zielonej Górze 1:2

Ćwierćfinał:
RDLP w Lublinie – RDLP w Krośnie 2:0

Półfinał:
RDLP w Lublinie – RDLP w Szczecinie 0:2

Mecz o 3 miejsce:
RDLP w Lublinie – RDLP w Olsztynie 2:0

Reprezentacja RDLP w Lublinie wystąpiła w składzie:

Marcin Adamowicz (Nadleśnictwo Józefów)
Marcin Kołbuc (Nadleśnictwo Kraśnik)
Andrzej Tofilski (Nadleśnictwo Rudnik)
Kamil Zastawny (Nadleśnictwo Rudnik)
Jarosław Kiełbowicz (Nadleśnictwo Rudnik)
Jarosław Dziewa (Nadleśnictwo Rozwadów)
Michał Jarosz (Nadleśnictwo Krasnystaw)
Maciej Chwalczuk (Nadleśnictwo Włodawa)
Dawid Sobaszek (Nadleśnictwo Włodawa)
Mateusz Pruszkowski (Nadleśnictwo Włodawa)
Maciej Lach (Nadleśnictwo Włodawa)
Rafał Mróz (Nadleśnictwo Chełm)
Przemysław Kubów (Nadleśnictwo Chełm)
Dominika Kiełbasa (Nadleśnictwo Biłgoraj)

Przyznano również wyróżnienia indywidualne. Najlepszym rozgrywającym turnieju został uznany zawodnik RDLP w Lublinie, Przemysław Kubów.