Aktualności Aktualności

700 drzew na 700-lecie miasta Lublin

Na mieszkańców Lublina, którzy 16 listopada odwiedzili Plac Teatralny przed Centrum Spotkania Kultur czekało 700 darmowych sadzonek drzew.

Akcję przeprowadzili pracownicy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie przy współudziale Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Liczba rozdanych drzewek nawiązywała do przypadającego na ten rok jubileuszu 700-lecia miasta Lublina.

Na chętnych czekały sadzonki z zakrytym systemem korzeniowym pochodzące z nowoczesnej szkółki kontenerowej „Marynopole” położonej na terenie Nadleśnictwa Gościeradów.
Inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony lokalnej społeczności, Buk, dąb, jarząb, modrzew i sosna – takie sadzonki można było bezpłatnie otrzymać od Lasów Państwowych. To typowe gatunki leśne, które z powodzeniem można posadzić na prywatnych działkach – wyjaśnia Aneta Sławińska, naczelnik Wydziału ds. Komunikacji Społecznej i Edukacji Przyrodniczo-Leśnej lubelskiej dyrekcji.

Nie mniejszą popularnością cieszyły się materiały promocyjne i edukacyjne, które równie szybko jak drzewka, znikały ze stoiska przygotowanego przez pracowników biura RDLP w Lublinie.

Akcja nawiązująca do jubileuszu 700-lecia miasta Lublin miała na celu podkreślenie roli i znaczenia drzew w przestrzeni miejskiej, popularyzację lokalnych działań proekologicznych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska.