Aktualności Aktualności

21 marca – Międzynarodowy Dzień Lasów

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Studenckie Koło Naukowe Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego zapraszają 21 marca na obchody Międzynarodowego Dnia Lasów.

Międzynarodowy Dzień Lasów to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2012 roku, mające na celu podnoszenie świadomości ludzi na temat znaczenia lasów dla człowieka. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów są lasy i zrównoważony rozwój miast.

Podczas obchodów na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego przypomnimy jak duże znaczenie mają drzewa w miastach i lasy wokół terenów zurbanizowanych. O pracy w lesie opowiedzą ludzie związani z lasem na co dzień. Podpowiemy gdzie kupić sadzonki drzew i w jaki sposób je posadzić, by dobrze rosły. Będą też konkursy z nagrodami. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć m.in. wystawę Kamila Stefaniaka pt. „Rysowane Światłem” oraz ekspozycję leśną poświęconą drewnu oraz darom runa leśnego.

Szczegóły wydarzenia dostępne na plakacie: pobierz

Pamiętajmy: lasy są otwarte dla wszystkich. Korzystajmy z ich bogactwa i piękna, jednak mądrze i z szacunkiem, aby następne pokolenia również mogły się nimi cieszyć.