Aktualności Aktualności

„Zima w mieście” dobiegła końca

Kto zasypia na zimę, a kto gromadzi zapasy? Jakich ptaków nie spotkamy w okresie zimy, a jakim niestraszne niskie temperatury? Jak dbać o te zwierzęta, które zostają z nami mimo niesprzyjającej aury? I co leśnicy robią w lesie zimą?

Edukatorzy z biura Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie podczas tegorocznej akcji „Zima w mieście” odwiedzili 8 lubelskich domów kultury by przybliżyć dzieciom zmiany zachodzące w przyrodzie w czasie zimy. Pomimo ujemnych temperatur za oknem, podczas interaktywnych zajęć z dziećmi bywało naprawdę gorąco. Ciekawostki ze świata roślin i zwierząt wzbudzały żywe dyskusje, a chętnych do leśnych zagadek zawsze było wielu. Dzieci mogły się same przekonać jak kłuje świerk, jak pachnie sosna, a podczas zajęć ruchowych uczyły się jakie warstwy ma las i jakich czynności wymaga posadzenie drzewa.

Mali uczestnicy chętnie dzielili się własnymi doświadczeniami z obcowania ze światem fauny i flory. Wspólna zabawa, zagadki i konkursy skłaniały dzieci do aktywnego udziału w zajęciach, a pamiątkowe gadżety były miłym akcentem na zakończenie każdego z intensywnych spotkań.

Podobne akcje zostały również przeprowadzone na terenie Nadleśnictwa Biała Podlaska, Kraśnik, Józefów, Międzyrzec, Strzelce, Włodawa.